Ove godine, Dan Planete Zemlje svuda u svijetu obilježavamo pod sloganom „Restore Our Earth“ – obnovimo našu Zemlju. Uz ovu kratku poruku, iako zvonku i udarnu, porazno je prihvatanje činjenice da je čovječanstvo prešlo dozvoljeni prag nebrige o prirodi, i time ugrozilo ono do čega mu je najviše stalo – samog sebe. To je istovremeno i priznanje da savremeni svijet prepoznaje premalo očuvanih i nenarušenih ekosistema da bi fraze slične onima Očuvajmo našu Planetu danas bile dovoljne za očuvanje opstanka i zdravlja svakog njenog stanovnika. Sada više nema naprijed, mora se nazad – u obnovu.

Očuvanje postojećih i podizanje novih šuma, pluća naše planete, predstavlja optimalno rješenje u toj obnovi. Nikakva niska zelena površina, bašta, košanica ili pašnjak, ne može disati za nas kao Njeno Veličanstvo ŠUMA. Svi moramo znati da samo jedno odraslo drvo dnevno stvori dovoljno kiseonika da 64 čovjeka normalno dišu. Može li to još neko na Planeti u kojoj je sve manje vazduha? Zato obnovimo šume – dajte da normalno dišemo!