Danas je u prostorijama Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske, održan je sastanak koje su prisustvovali mr Goran Zubić, pomoćnik ministra za šumarstvo, prof. dr Marijana Kapović Solomun, dekan Šumarskog fakulteta, Prof. dr Ranko Škrbić, dekan Medicinskog fakulteta, Slaven Gojković, generalni direktor JPŠ „Šume Republike Srpske“ i Radmila Šaran, izvršni direktor za ostale šumske proizvode.

Tema sastanka jeste pokretanje aktivnosti u cilju pokretanja proizvodnje eteričnog ulja četinara, kao i unapređenje postojećeg stanja u oblasti sakupljanja, tretmana i plasmana ljekovitog i aromatičnog bilja koje se nalazi pod šumama Republike Srpske. Identifikovani su postojeći izazovi, ali i naredni koraci koji će se realizovati u saradnji sa resornim ministarstvom, JPŠ „Šume Republike Srpske“ uz učešće Šumarskog i Medicinskog fakulteta Univerziteta u Banjoj Luci. Sastanak predstavlja jednu u nizu aktivnosti koje realizuje Šumarski fakultet u saradnji sa šumarskom privredom.