U prostorijama Šumarskog fakulteta Univerziteta u Banjoj Luci 12.5.2021. godine održan je sastanak sa predstavnicima preduzeća “Industrijske plantaže“ a.d. Banja Luka. Na sastanku je razgovarano o budućim modelima saradnje, prevashodno u oblasti sjemenarstva i rasadničarstva, ali i mogućnostima zajedničke saradnje u različitim oblastima bioekonomije. Istaknuta je potreba provođenja praktične nastave za studente u objektima “Industrijskih plantaža“, kako bi se upoznali i stekli iskustvo u formiranju i gazdovanju plantažnim zasadima.
Dario Jokanović, direktor “Industrijskih plantaža“, istakao je zadovoljstvo činjenicom da se nakon dugo vremena nastavlja saradnja na institucionalnom niovu, kao i potrebu da Šumarski fakultet Univerziteta u Banjoj Luci bude centar znanja, nauke i struke za sektor šumarstva Republike Srpske. Zajedno sa kolegom Borkom Đukelićem, direktor Jokanović je ukazao na neke od konkretnih problema sa kojima se susreću u praksi, ali i prijedlogom potencijalnih rješenja. Rukovodstvo Fakulteta izrazilo je spremnost i opredjeljenost za aktivnu saradnju sa ovim veoma uspješnim privrednim društvom iz sektora šumarstva, a kao prvi korak dogovoreno je potpisivanje okvirnog ugovora o saradnji, prvi put nakon 18 godina.







