Дана 25.03. и 26.03. текуће године одржане су промоције Шумарског факултета Универзитета у Бањој Луци у Чајничу и Фочи. На промоцији у Чајничу учествовали су ученици завршних година Гимназије и Економске школе Средњошколског центра „Петар Петровић Његош“ у Чајничу, уз љубазност и организацију директора школе Саше Машића. Другог дана домаћин је био директор Средњошколског центра у Фочи, Крсто Ивановић, а промоцији су присуствовали ђаци завршних година Гимназије, Шумарске техничке и Медицинске школе.
На промоцији је презентован студијски програм Шумарство, у којем су нарочито истакнуте предности природних наука, значај шума као највећег природног ресурса наше земље, начин уписа и студирања, послови којима се свршени студенти могу бавити, бројне могућности за усавршавање током студија, нова зграда Факултета, те структура и датуми пријемног испита.
Шумарски факултет овом приликом представљао је Ђорђије Милановић, стручни сарадник у практичној настави.








