Šumarski fakultet Univerziteta u Banjoj Luci u saradnji sa Društvom za zaštitu prirodnog nasljeđa – Arbor Magna  i Istočnoalpsko-Dinarskim društvom za istraživanje vegetacije (EADSVE), u periodu od 19-22. juna 2024. godine organizuje 40. simpozijum EADSVE-a. Simpozijum će biti održan na Šumarskom fakultetu (radni dio, 19. i 20. juni) uz dvije terenske ekskurzije – 21. juna na Vlašiću i 22. juna u kanjonu Vrbasa. Predsjednik organizacionog odbora je Vladimir Stupar, vanredni profesor na Šumarskom fakultetu i potpredsjednik Arbor Magne.

EADSVE je naučno udruženje osnovano 1960. godine s ciljem da podstakne prekograničnu saradnju u proučavanju vegetacije u regionu južne i jugoistočne Evrope. Udruženje neprekidno radi već više od 60 godina i u različitim zemljama organizuje naučne simpozijume svake druge godine. Ove godine ćemo u Banja Luci ugostiti preko 60 učesnika iz 13 evropskih zemalja koji će predstaviti 48 naučnih radova. Više detalja o samom skupu možete vidjeti na https://www.eadsve.org/40th-eadsve-meeting-banja-luka-2024/.