Шумарски факултет Унивезитета у Бањој Луци наставља акивно да промовише свој рад у средњим школама, са жељом да заинтересује средњошколце за студије које инкорпорирају биолошке и техничке дисциплине у јединствену и атрактивну цјелину.

Наш факултет представљен је 10.04.2025. године у Гимназији „Јован Дучић“ у Добоју, а презентацију је одржао проф. др Бранислав Цвјетковић.

Ученицима завршних разреда Гимназије презентован је начин рада, материјално технички и кадровски ресурси којима Шумарски факултет располаже, као и могућности додатног усавршавања похађањем стручних курсева, школовања наших студената на европским универзитетима кроз пројекте размјене, и наравно, запошљавања након завршетка студија на Шуарском факултету Универзитета у Бањој Луци.

Ученицима су представљени и услови студирања на Универзитету у Бањој Луци, смјештаја, исхране и другим садржајима које нуди Универзитетски град, али и Бања Лука као највећи административни и универзитетски центар Републике Српске.

Захваљујемо се особљу гимназије „Јован Дучић“ Добој на уступљеном времену  и простору, а посебно је задовољство било одговарати на питања ученика о условима студирања, искуствима и студентском животу.