У посјети Шумарском факултету Универзитета у Бањој Луци, 12.11.2024. године су у пратњи васпитачица Марије Дамић и Тијане Мирковић били малишани из вртића „Наташа“ Центра за предшколско васпитање и образовање Бања Лука.

Дјечици и њиховим васпитачицама домаћини су били ма Ранко Васиљевић, асистент и ма Јелена Чучковић, стручни сарадник за имплементацију и сарадњу са привредом који су им након обиласка просторија Факултета приредили интерактивно предавање.

Дјеца су активно учествовала у предавању и кроз игру и дружење су завирили у свијет природних наука.

Такође, дјеца су поред Шумарског факултета посјетили и Ботаничку башту Института за генетичке ресурсе Универзитета у Бањој Луци, гдје нам је домаћин био колега Никола Травар, стручни сарадник за хортикултуру у Универзитетском граду.
Ова едукативна посјета имала је за циљ да код дјеце развије свијест о значају очувања природе и њених разноврсности.

Васпитачи и организатори су изразили задовољство због могућности да се најмлађима приближи свијет природе и науке, надајући се да ће ова посјета инспирисати дјецу да у будућности постану истински чувари природне средине.









