На Шумарском факултету Универзитета у Бањој Луци одржан је састанак Руководства Шумарског факултета и представника Центра за истраживање и развој из Градишке. На састанку је било ријечи о широком спектру могућих заједничких активности, од заједничког образовања кадрова на свим нивоима потребних дрвопрерађивачкој индустрији, преко пружања услуга у едукацији и промоцији, до заједничких апликација на пројекте од интереса за обје институције.

Разговор је био динамичан и конструктиван, а обзиром на показан ентузијазам са обје стране, за очекивати је брз почетак реализације заједничких активности.