Predsjednik Akademije nauka i umjetnosti Republike Srpske akademik Rajko Kuzmanović, ministar za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju Republike Srpske Bojan Vipotnik i prof. dr Radoslav Gajanin, rektor Univerziteta u Banjoj Luci bili su u posjeti Šumarskom fakultetu.

U prostorijama dekanata razgovarali su o međuinstitucionalnoj saradnji i izvođenju nastave u novoj zgradi Šumarskog fakulteta. Zaključeno je da saradnja akademskih institucija treba biti nastavljena sa većim intenzitetom, a dobar primjer je Simpozijum “Prostorno planiranje i zaštita prirodnih dobara u Republici Srpskoj“ u zajedničkoj organizaciji Akademije nauka i umjetnosti Republike Srpske, Šumarskog fakulteta i Arhitektonsko-građevinsko-geodetskog fakulteta Univerziteta u Banjoj Luci u saradnji sa Ministarstvom za prostorno uređenje, građevinarsvo i ekologiju i Ministarstvom za naučnotehnološki razvoj i visoko obrazovanje u Vladi Republike Srpske.








