Предсједник Академије наука и умјетности Републике Српске академик Рајко Кузмановић, министар за просторно уређење, грађевинарство и екологију Републике Српске Бојан Випотник и проф. др Радослав Гајанин, ректор Универзитета у Бањој Луци били су у посјети Шумарском факултету.

У просторијама деканата разговарали су о међуинституционалној сарадњи и извођењу наставе у новој згради Шумарског факултета. Закључено је да сарадња академских институција треба бити настављена са већим интензитетом, а добар примјер је Симпозијум “Просторно планирање и заштита природних добара у Републици Српској“ у заједничкој организацији Академије наука и умјетности Републике Српске, Шумарског факултета и Архитектонско-грађевинско-геодетског факултета Универзитета у Бањој Луци у сарадњи са Министарством за просторно уређење, грађевинарсво и екологију и Министарством за научнотехнолошки развој и високо образовање у Влади Републике Српске.