Шумарски факултет Универзитета у Бањој Луци учествовао је у обиљежавању 21. марта-Свјетског дана шума који је организовала Шумска управа „Козарска Дубица“, Шумског газдинства „Приједор“. У оквиру ове манифестације заједно са колегама дипл. екол. Мирјаном Станојевић-Ћибић и дипл. инж. Мирославом Јанковићем ученицима завршног разреда Гимназије, Средњошколског Центра „Никола Тесла“ у Козарској Дубици указано је на значај очувања и одрживог газдовања шумама као једним од најважнијих националних природних и обновљивих ресурса-шума је трајна категорија.

Овим поводом промовисан студијски програм „Шумарство“ Шумарског факултета у смислу уписа нове генерације студената и присутним матурантима предтсављен је широк спектар послова којима могу да се баве након завршетка студија, као и на стицање међународног искуства које Шумарски факултет нуди у сарадњи са партнерима из Европе. Такође, представљено је додатно бесплатно усавршавање кроз програме које нуди наш Факултет (страни језици, обуке за пројекте, Corpus обука и сл.).

У циљу унапређења квалитета животне средине заједно са матурантима и колегама из Шумске управе посадили смо садницу брекиње (Sorbus torminalis) коју је овим поводом Универзитет у Бањој Луци у сарадњи са Институтом за генетичке ресурсе и Шумарским факултетом дониорао Средњошколском центру и граду Козарска Дубица.

Шумарски факултет Универзитета у Бањој Луци овом приликом представљали су доц. Др Владимир Петковић и ма Илија Чигоја, виши асистент, а посебну захвалност на помоћи упућујемо нашим студентима Сањи Ченагџија, Ани Марковић и Анђели Војновић.
ИЗАБЕРИ ПРИРОДНО УПИШИ ШУМАРСКИ ФАКУЛТЕТ!







