Šumarski fakultet Univerziteta u Banjoj Luci učestvovao je u obilježavanju 21. marta-Svjetskog dana šuma koji je organizovala Šumska uprava „Kozarska Dubica“, Šumskog gazdinstva „Prijedor“. U okviru ove manifestacije zajedno sa kolegama dipl. ekol. Mirjanom Stanojević-Ćibić i dipl. inž. Miroslavom Jankovićem učenicima završnog razreda Gimnazije, Srednjoškolskog Centra „Nikola Tesla“ u Kozarskoj Dubici ukazano je na značaj očuvanja i održivog gazdovanja šumama kao jednim od najvažnijih nacionalnih prirodnih i obnovljivih resursa-šuma je trajna kategorija.

Ovim povodom promovisan studijski program „Šumarstvo“ Šumarskog fakulteta u smislu upisa nove generacije studenata i prisutnim maturantima predtsavljen je širok spektar poslova kojima mogu da se bave nakon završetka studija, kao i na sticanje međunarodnog iskustva koje Šumarski fakultet nudi u saradnji sa partnerima iz Evrope. Takođe, predstavljeno je dodatno besplatno usavršavanje kroz programe koje nudi naš Fakultet (strani jezici, obuke za projekte, Corpus obuka i sl.).

U cilju unapređenja kvaliteta životne sredine zajedno sa maturantima i kolegama iz Šumske uprave posadili smo sadnicu brekinje (Sorbus torminalis) koju je ovim povodom Univerzitet u Banjoj Luci u saradnji sa Institutom za genetičke resurse i Šumarskim fakultetom doniorao Srednjoškolskom centru i gradu Kozarska Dubica.

Šumarski fakultet Univerziteta u Banjoj Luci ovom prilikom predstavljali su doc. Dr Vladimir Petković i ma Ilija Čigoja, viši asistent, a posebnu zahvalnost na pomoći upućujemo našim studentima Sanji Čenagdžija, Ani Marković i Anđeli Vojnović.
IZABERI PRIRODNO UPIŠI ŠUMARSKI FAKULTET!







