Шумарски факултет Универзитета у Бањој Луци поклонио је садницу Панчићеве оморике (Picea omorika) граду Градишка и његовим житељима која ће красити парк „Слободе“ у центру града. На овај начин желимо да се захвалимо градској управи града Градишка која је омогућила Шумарском, али и осталим факултетима Универзитета у Бањој Луци учешће на „III Међународном сајму Градишка 2025., привреда, пољопривреда, туризам, образовање и запошљавање“ који је одржан од 25. до 27. априла ове године.

Велику захвалност дугујемо и запосленима у КП „Градска чистоћа“ а.д. Градишка као и запосленима у градској управи који су узели учешће у садњи саднице у градском парку и допринијели промоцији јубилеја 150 година од открића ове наше ендемске и реликтне врсте дрвећа коју је Влада Републике Српске на иницијативу Шумарског факултета прогласила врстом дрвећа од републичког значаја.