Šumarski fakultet Univerziteta u Banjoj Luci poklonio je sadnicu Pančićeve omorike (Picea omorika) gradu Gradiška i njegovim žiteljima koja će krasiti park „Slobode“ u centru grada. Na ovaj način želimo da se zahvalimo gradskoj upravi grada Gradiška koja je omogućila Šumarskom, ali i ostalim fakultetima Univerziteta u Banjoj Luci učešće na „III Međunarodnom sajmu Gradiška 2025., privreda, poljoprivreda, turizam, obrazovanje i zapošljavanje“ koji je održan od 25. do 27. aprila ove godine.
Veliku zahvalnost dugujemo i zaposlenima u KP „Gradska čistoća“ a.d. Gradiška kao i zaposlenima u gradskoj upravi koji su uzeli učešće u sadnji sadnice u gradskom parku i doprinijeli promociji jubileja 150 godina od otkrića ove naše endemske i reliktne vrste drveća koju je Vlada Republike Srpske na inicijativu Šumarskog fakulteta proglasila vrstom drveća od republičkog značaja.









